2010 MEŞEPUAR FOTOĞRAFLARI

Bu yıl 9. düzenen Piraziz Meşe puarı festivali çoşkulu geçti.  24 Temuz Cumartesi saat 14 de başlayan gece havayi fişek gösterisiyle devam etti.  25 Temuz Pazar günü saat 11 de Hüseyin Bıcak kardeşimizin  sahne almasıyla başlayan program  Dernek Başkanı ve komite Bşk. Fahri Fekçinin porotokol konüşmalarıyla devam etti. Bu yılkı şenlige damgasını vuran ağalik seçimiydi ve piraziz dernekler birliğinin piraziz kaymakamlığının  ortaklaşa düzenledikleri temiz cevre temiz toplum kampanyasıydı kampanya çercevesinde pirazizin 18 köyüne her birine 3 Bisiklet olmak üzere 56 bisiklet kampanya çerçevesinde verildi. bisikletlerin verilmesi sırasında konuşma yapan Piraziz dernekler Birliği Bşk. Av. Nazmi Ocak Bundan sonra festivallerin içini çocukları sevindirecek ve doğayı sevdirecek programlarla doldurmaya çalışacağız.Bu gün burda 12 Köyün Muhtarı bulunuyor Kampanyayı çok iyi yürüttükleri için onlara birlik kaşkanı olarak teşekkür ederim. Çevre Kampanyasına katılan tüm Pirazizlı Gençleri kutluyorum. diyerek sözlerine son verdi.

Program Ağalık Secimi ile devam etti. 9. Meşe Puarı Fındık Ağası Ali Aydın aldı. Yarışma çok çetin geçti. Ali Aydın İstanbulda esenler Belediyesinde Üst düzey Yöneticilik yapmaktadır. Ali Aydın Ağalık Konuşmasında Bizler pirazizler olarak Pirazizimize hizmet etmekten zevk ve keyif duyacağız. Çünkü Bu Meleket Bizim doğduğumuz topraklar. Ama gördümki hizmetten hiç nasibini almamış yollar bile festivalden Festivale düzeltilmeye başlamış Fakat bitirilememiş. Yollar inanılmaz derecede kötü. buna rağmen buraya gelen insanları kutluyor ve kendilerine saygılarımı sunuyorum. Gelecek yıllarda bu yolların bir standarada kavuşması için elimden geleceğini yapacağımı söz veriyorum.

Giresun Federasyono Bşk. Hasan Turan konuşmasında Yollarım durumuna değindi. ve Ülkemizin her Yerinde Havaalanı var iken ORGi HavaLanının hala yapılmayışını bu İki İle ceza vermek olduğu söyledi. 2010 Yılı sonuna kadar hükümetin Ek programa koyarak yapacağını söylemesi bile bizi umutlandırdı. İnşaallah Temennimiz yapılmasıdır. Ve Yapılacaktır. Hükümete Güveniyoruz dedi. Şenlik Halk Müziği  Sanatçılarla devem etti. Sırasıyla Salim ışıklı, Sadullah Çelebi, Bahtiyar Şenel, Arzunun Sahnesi ile Son buldu.

Bir önceki yazımız olan MEŞE PUAR 25 TEMMUZ' DA başlıklı makalemizde Giresun Piraziz Uluslar arası fındık şenliği ve kültüre hakkında bilgiler verilmektedir.